>> Doradca zawodowy <<
PROMOCJA

Uczniu/Uczennico "MECHANIKA"!

Chcesz wziąć udział w promocji naszej szkoły? - Zgłoś się do Doradcy!TARGI EDUKACYJNE

To wydarzenie, które organizowane jest corocznie na rzecz promocji rybnickich szkół ponadpodstawowych. 

Ósmoklasiści będą mieli szansę poznać swoją przyszłą szkołę. Oprócz stoisk, przy których można porozmawiać z nauczycielami i wychowankami placówek, u nas można zawsze skorzystać z konsultacji z Doradcą Zawodowym.Gdzie iść dalej?Targi edukacyjne to wydarzenie dla uczniów zastanawiających się nad wyborem liceum, technikum bądź szkołą branżową I stopnia. To pierwszy ważny wybór w życiu młodego człowieka. Należy dokonywać go rozważnie i kierować się tezą: "Wybierz sobie zawód który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować" - Konfucjusz


DZIEŃ OTWARTY "MECHANIKA"

Co roku, na przełomie marca i kwietnia można odwiedzić naszą szkołę podczas specjalnie zorganizowanego DNIA OTWARTEGO. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Jest to wydarzenie, dzięki któremu wielu uczniów może doprecyzować swoje plany zawodowe i upewnić się, gdzie powinien podjąć dalszą edukację. W tym dniu odbywa się wiele pokazów, warsztatów i zajęć sportowych, które ukazują codzienność naszej szkoły. Informacja o terminie Dnia Otwartego corocznie jest umieszczana na głównej stronie szkoły i szkolnym fanpage. Warto więc obserwować nas w mediach społecznościowych :-)


Jeśli ktoś zapyta mnie, czy praca daje mi satysfakcję?
powiem TAK.
A jeśli zapyta, co w niej najbardziej mnie cieszy? ... powiem:
- uśmiech ucznia, który opuszczając mój gabinet dziękuje za rozmowę... i wraca ją powtórzyć :-)
- radość w oczach każdego, komu mogę jakkolwiek pomóc,
- telefon absolwenta, który po 4 latach od ukończenia szkoły pyta: czy może wpaść na herbatkę?
- pamięć moich byłych wychowanków (klasy), którzy mimo upływu lat wciąż piszą "co słychać?"
Sednem wszystkiego jest misja, którą staram się wypełniać najlepiej jak potrafię. Mam też swoje pasje i małe radości, które pozwalają mi czasami odpocząć :-)

MOJE PASJE <<- zobacz! ;)

© Copyright 2016. Projekt i wykonanie - Małgorzata Bisek