>> Doradca zawodowy <<
KONKURSY


7 PAŹDZIERNIK 2019

 9.10.2019r. zespół w składzie: Wiktoria Łuniewska, Wiktoria Brudny, Przemek Chmielewski, Patryk Andryszak i kapitan Daniel Bosy, utworzony przez Doradcę Zawodowego, wziął udział w turnieju gry planszowej pod hasłem: EKONOMIA SPOŁECZNA. Celem konkursu było wyłonienie spośród szkół ponadpodstawowych naszego regionu najlepszej drużyny, która w listopadzie rozegra FINAŁ w Katowicach, rywalizując z najlepszymi szkołami z województwa. Uczniowie musieli wykazać się kompetencjami miękkimi oraz znajomością zasad przedsiębiorczości, umiejętnością pracy w zespole i zarządzaniem przedsiębiorstwem, a także sztuką podejmowania decyzji zespołowych. Za dobrze wykonywane zadania drużyny otrzymywały punkty. Naszym poszło naprawdę dobrze! Wygrali turniej w Rybniku z łączną sumą punktów 110! Drugie miejsce zajęła drużyna z punktacją 48. Jak stwierdzili prowadzący, najlepszy dotąd wynik w Polsce to 131 punktów. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem naszej młodzieży. Opiekun grupy/przygotowanie uczniów: Grażyna Winkler.
FINAŁ już wkrótce, trzymajcie kciuki za naszych!21 PAŹDZIERNIK 2019

Rybnickie Dni Kariery - w ramach corocznych obchodów RDK nasza szkoła wzięła udział w konkursie o tematyce zarządzania własną karierą zawodową. Naszą szkołę dumnie reprezentowali Przemek Chmielewski i Daniel Bosy. Uczniowie zajęli 4 miejsce, za co serdecznie im dziękujemy i szczerze gratulujemy! Opiekun/przygotowanie uczniów: Grażyna Winkler.


6 listopada 2019 - FINAŁ WOJEWÓDZKI "EKONOMIA SPOŁECZNA"

W dniu 6.11.2019r. odbył się wyczekany przez uczniów finał turnieju gry planszowej EKONOMIA SPOŁECZNA, w którym nasza szkoła zdobyła mistrza subregionu i została zaproszona do udziału w finale wojewódzkim. Wiele dobrych drużyn z całego województwa stawiło się w katowickim Inkubatorze Przedsiębiorczości, by zawalczyć o mistrzostwo. Nasza drużyna zaprezentowała się w pięknym stylu i zdobyła 3 miejsce spośród około 40 szkół, które w ogóle uczestniczyły w rozgrywkach. Miejsce na podium jest potwierdzeniem tego, że uczniowie "Mechanika" to mocna ekipa. Serdecznie dziękujemy: Wiktorii Łuniewskiej, Wiktorii Brudny, Przemkowi Chmielewskiemu, Patrykowi Andryszakowi i Danielowi Bosemu za zaangażowanie i sukces. Gratulujemy!


10 LUTY 2020

Turniej integracyjny dla uczniów szkół podstawowych i "Mechanika" - "AWANTURA O PRACĘ"

W dniu 10 lutego 2020r. odbyła się 1 Edycja turnieju integracyjnego AWANTURA O PRACĘ. Turniej ten ma na celu integrację międzyszkolną, a konkretnie nawiązanie relacji koleżeńskich naszych uczniów z młodzieżą szkół podstawowych. Po co? Otóż, znając ludzi, mury szkolne, klimat i atmosferę panującą u nas, uczniowie klas 8 z większą odwagą odwiedzą nas w Dniu Otwartym szkoły, zainteresują się innymi konkursami, które organizujemy dla młodszych kolegów, polubią "Mechanika" i zauważą, że w naszej szkole jest dużo ciekawych kierunków kształcenia, które "stoją dla nich otworem". Turniej Awantura o pracę jest tym wydarzeniem, które łączy naukę i zabawę. Jego procedury oparte są na znanym teleturnieju "Awantura o kasę". U nas, drużyny mieszane, wybrane drogą losowania, kręciły KOŁEM, odpowiadały na pytania, musiały wykazać się umiejętnością współpracy w zespole i znajomością rynku pracy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwało Jury, składające się z pracowników szkoły oraz gościa honorowego - Z-cy Dyrektora PUP w Rybniku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a drużyna zwycięska otrzymała dodatkowo bony do Empiku. Turniej pokazał, że młodzież jest bardzo zaangażowana i chętna do podejmowania wyzwań. Zachwycili również wiedzą, gdyż na 28 pytań tylko 1 odpowiedź była błędna. Wspaniała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i planowaniem spotkania za rok. Turniejem zainteresowała się Gazeta Rybnicka, która w numerze lutowym zamieściła szeroki artykuł o naszym wydarzeniu.

Jeśli ktoś zapyta mnie, czy praca daje mi satysfakcję?
powiem TAK.
A jeśli zapyta, co w niej najbardziej mnie cieszy? ... powiem:
- uśmiech ucznia, który opuszczając mój gabinet dziękuje za rozmowę... i wraca ją powtórzyć :-)
- radość w oczach każdego, komu mogę jakkolwiek pomóc,
- telefon absolwenta, który po 4 latach od ukończenia szkoły pyta: czy może wpaść na herbatkę?
- pamięć moich byłych wychowanków (klasy), którzy mimo upływu lat wciąż piszą "co słychać?"
Sednem wszystkiego jest misja, którą staram się wypełniać najlepiej jak potrafię. Mam też swoje pasje i małe radości, które pozwalają mi czasami odpocząć :-)

MOJE PASJE <<- zobacz! ;)

© Copyright 2016. Projekt i wykonanie - Małgorzata Bisek